انواع مدل پنجره دوجداره

انواع مدل پنجره دوجداره

ایمن سامان تولید کننده انواع مدل پنجره دوجداره upvc در تمام ابعاد و ساختمان ها و آپارتمان ها در تمام ایران با کیفیت بالا و خدمات پس از فروش در تمام کشور

انواع مدل پنجره دوجداره

 

انواع مدل پنجره دوجداره پنجره های الومینیوم یا قوسی با فرم بسیار خاصی که دارند برای نمایش معماری upvc ویژه در یک ساختمان بسیار کاربردی هستند. می توانید آن را به شکل دایره کامل (یا استوانه ای) و یا یک نیم دایره به کار ببرید.

در حالت دایره کامل یک جفت از لت ها و پس از ورود به آن و نزدیک شدن به سنسور دوم، جفت دوم آن ها باز می گردد. نوع دیگری از این پنجره ها دارای سه لت است؛ دو لت ثابت و یک لت متحرک. این لت متحرک کاملا نیم دایره است و از یک سمت لت ثابت به سمت لت دیگر حرکت می کند.

این نوع پنجره یکی از ساده ترین و بهترین نوع انواع مدل پنجره دوجداره به شمار می رود؛ چرا که می توانید با استفاده از اپراتور آن، پنجره های لولایی قدیمی را هم ساختمان کنید. به این ترتیب می توان آن را به نوعی ارزان ترین پنجره ساختمان هم در نظر گرفت.

انواع مدل پنجره دوجداره  می تواند به یک و یا دو طرف باز شود و استفاده از آن برای ساختمان هایی توصیه می شود که در آن ها نیاز به هدایت افراد به سمت ورودی و خروجی است.

 

انواع مدل پنجره دوجداره

عموما جهت باز شدن لولای یک پنجره upvc به سمت بیرون است اما این پنجره ها را می توان به شکل بازشوی یک طرفه و یا دو طرفه هم استفاده کرد.

این پنجره مانند پنجره ساختمان کشویی عمل می کند با این تفاوت که لت ها بیشتر به روی هم جمع می شوند و در نتیجه فضای بیشتری برای تردد را در اختیار شما قرار می دهند.

به همین خاطر استفاده از این نوع پنجره برای مکان هایی که فضای upvc کمی در دسترس است بسیار مناسب می باشد.

شما می توانید از آن برای هتل ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها و… استفاده کنید. به این خاطر که فضای مورد نیاز شما تا ۷۰% برای رفت و آمد باز خواهد شد و در این موارد استفاده از فضای زیاد ضروری است.

این انواع مدل پنجره دوجداره نوع پنجره بهترین انتخاب برای ورودی هایی است که در کنج یک ساختمان قرار دارند و فضای کمی برای عبو و مرور وجود دارد. باز شدن ورودی از گوشه دیوار صورت می گیرد و استفاده از آن در شرایطی که با محدودیت زیادی برای اندازه ورودی مواجه هستید.

بسیار مناسب است. این نوع پنجره مانند دو پنجره ساختمان کشویی عمل می کند که نه به صورت موازی و مماس بر هم، بلکه با زاویه در کنار یکدیگر قرار دارند. علاوه بر این ها این نوع انواع مدل پنجره دوجداره ظاهر چشمگیر و زیبایی برای محیط ایجاد می کنند.

به دلیل خاص بودنِ عملکرد این نوع پنجره حسگر به کار رفته در ساخت آن از نوع مایکروویو است و سنسور خطی در آن استفاده نمی شود.

پنجره ساختمان گردان درست مانند پنجره های گردان قدیمی کار می کنند، با این تفاوت که نیازی به استفاده از نیروی دست برای هل دادن و باز کردن پنجره نیست. نوع ساختمان این پنجره به جای نیروی انسانی از یک موتور کوچک درون اپراتور استفاده می کند.

با تشخیص وزن یا حرکت توسط سنسور دستگاه، لت های پنجره که به صورت پره ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند شروع به حرکت می کنند تا امکان تردد فراهم شود.

از آن جا که این نوع انواع مدل پنجره دوجداره همیشه باز و همیشه بسته است تا اندازه زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. استفاده از این نوع پنجره برای مکان هایی که نیاز به فضای زیاد برای حمل بار و لوازم است پیشنهاد می شود.

انواع مدل پنجره دوجداره آکاردئونی کارکردی درست مشابه با پنجره اتوبوس های قدیمی upvc دارد که پنجره از طول تا شده و به روی خود جمع می شود.

با این حساب دیگر نیازی به قرار دادن لت ثابت وجود ندارد؛ در نتیجه تقریبا می توانید از همه فضای ورودی استفاده کنید.

در راهرو ها و فضاهایی که عرض کمی دارند بهترین انتخاب پنجره تاشو است که بتواند شرایط صدا و هوا سرما و گرما و عایق را به سادگی ممکن کند. همچنین در خروجی های اضطراری که برای مثال به سیستم اعلام حریق متصل است می توان از پنجره تاشو استفاده کرد تا حداکثر فضا برای رفت و آمد مهیا باشد.